20 sierpnia Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny gościł 30 osobową grupę obywateli Mołdawii przebywających w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Goście w ramach projektu, w którym uczestniczyli przez dwa tygodnie mieli przybliżane zagadnienia związane z technologiami OZE. Uczestniczyli w warsztatach i szkoleniach z tej tematyki, prowadzonych m. in. przez przedstawicieli UWM w Olsztynie. Odwiedzając nasz Park byli zainteresowani infrastrukturą OZE, jaka w ramach Centrum Energii Odnawialnej powstała w Górkach. Infrastruktura Naszego Parku i całe zaplecze, jakie były zaprezentowane gościom zrobiły na nich duże wrażenie, wcześniej odwiedzili już farmę fotowoltaiczną w Ustroniu Morskim i farmę wiatraków w gminie Kisielice. Jednak w jednym miejscu nie mieli możliwości zobaczenia tak wielu rozwiązań technologicznych pozwalających na produkcję zielonej energii. Podobały się im nowoczesne rozwiązania technologiczne a głównie ogniowo paliwowe, o którym pierwszy raz usłyszeli na warsztatach w Polsce, a u nas mogli zobaczyć funkcjonujące urządzenie. Dodatkowo nowością dla nich jest oferta, jaką skierowano (w ramach inkubatora) dla przedsiębiorców zainteresowanych wynajmem biur, czyli fakt, że oferowane biura są w pełni wyposażone w meble i sprzęt biurowy.

Kwidzyński Park utworzony został razem z Centrum Energii Odnawialnej i dysponuje instalacjami wykorzystującymi OZE: kolektory słoneczne, instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła, ogniwo paliwowe, turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu, gruntowe wymienniki ciepła.

We wrześniu ponownie będziemy gościć obywateli Mołdawii w KPPT. Celem ich wizyty jest zapoznanie się z usługami, jakie oferujemy w ramach funkcjonowania inkubatora dla przedsiębiorców, wizyta będzie połączona z krótkim warsztatem z zakresu przedsiębiorczości.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem Naszego Parku, zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z ofertą zamieszczoną na stronie http://www.kppt.pl/zwiedzanie-kppt/