Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny gościł 15 września kilkunastoosobową grupę obywateli Mołdawii przebywających w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Goście to przedstawiciele inkubatorów i organizacji, których statutowym zadaniem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w swoich regionach.

W ramach projektu, w którym uczestniczyli, przez dwa tygodnie zapoznawali się z funkcjonowaniem inkubatorów przedsiębiorczości, poznawali modele wsparcia jakie polskie organizacje oferują przedsiębiorcom zarówno tym, którzy działają na rynku od lat, jak i tym, którzy są na etapie zakładania firmy. Będąc w KPPT uczestniczyli w warsztacie z przedsiębiorczości, przedstawiona im została także oferta skierowana do przedsiębiorców dotycząca najmu powierzchni, doradztwa i innych usług jakie świadczymy. Wraz z bazą centrum szkoleniowo – wystawienniczego oraz możliwością nabycia uzbrojonych gruntów pod inwestycje jest to jedyna tego rodzaju kompleksowa oferta dla przedsiębiorców na regionalnym rynku.

Przedstawiciele gości chcą wykorzystać nasze działanie, jako przykład do powielenia na swoim rynku i stworzenia miejsca dla kooperacji firm i organizacji z wielu branż w jednym miejscu.

Dodatkowo przedstawiciele Mołdawii mieli możliwość zobaczenia bogatej infrastruktury instalacji OZE funkcjonującej w ramach Centrum Energii Odnawialnej.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem naszego Parku zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z ofertą zamieszczoną na stronie www.kppt.pl.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”mołdawia”]