VC SPEED DATING to „szybkie randki” młodych przedsiębiorców z inwestorami. Pierwsza edycja odbyła się 28 listopada 2014 roku. Spośród 120 zgłoszonych wtedy startupów wybrano 20, które spotkały się z 12 doświadczonymi przedstawicielami siedmiu różnych VC. To było pierwsze wydarzenie o tym formacie w Polsce i na pewno stanowiło prawdziwy sprawdzian zarówno dla młodych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli VC.

Na rynku obecnie mamy do wyboru wiele wydarzeń startupowych, a z roku na rok powstaje ich coraz więcej, także w formule „speed dating”. Przy organizacji VC SPEED DATING bardzo duży nacisk kładziemy jednak na selekcję projektów, które zapraszamy na podstawie wytycznych funduszy inwestycyjnych tak, aby zapewnić jak największą skuteczność takich randek (co jest naszym głównym celem). I mamy już pierwszy sukces: we wrześniu została zamknięta pierwsza inwestycja w startup zainicjowana „szybką randką”. Fuero Games, wiodące polskie studio gier mobilnych, pozyskało kolejną rundę finansowania w wysokości 2,5 miliona złotych! W spółkę zainwestowały fundusze Experior Venture Fund, który objął większość rundy oraz Hedgehog Fund (dotychczasowy inwestor). Fuero Games miało okazję zaprezentować się EVF właśnie w trakcie VC SPEED DATING.

 

W tym roku do udziału w wydarzeniu zapraszamy również projekty w sektora R&D. Cały event podzielony zostanie na dwie części: ICT i R&D.

 

Część ICT: jak w ubiegłym roku wyselekcjonowanych zostanie 20 najlepszych startupów, które w 7 minut będą miały okazję zaprezentować swoje projekty przed zainteresowanymi funduszami – face-to-face.

 

Część R&D: do udziału zapraszamy naukowców, których projekty są nowatorskie o potencjale wywarcia istotnych zmian w dalszym postępie technologicznym oraz fundusze specjalizujące się w tego typu inwestycjach, między innymi Bridge Alfa. Selekcji projektów do tej części będą towarzyszyły warsztaty dotyczące biznesowej strony przedsięwzięć R&D.

 

Jak rok temu, nie zabraknie oczywiście części networkingowej połączonej z krótkimi szkoleniami, która dostępna będzie dla szerszego grona odbiorców. Wykłady poprowadzą Bartek Pucek i Piotr Bucki.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Rekrutacja ruszyła 7 października i potrwa do 28 października br. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.vcsd.pl i fb: [https://www.facebook.com/vcspeeddating]